Jak odzyskać konto YouTube, Gmail, Google?

Jeśli nie odtworzycie idealnych warunków, w jakich wcześniej się logowaliście, to zazwyczaj po prostu się nie da. Firma gOOGLE zadbała o to, abyście na zawsze stracili dostęp do swoich wiadomości e-mail, możliwości dodawania filmów na swoich kanałach YouTube oraz do swoich ciężko zarobionych pieniędzy z programu Google AdSense. 

Nawet jeśli macie wszystkie dane niezbędne do logowania (adres e-mail oraz hasło), ale zmieniliście urządzenie, z którego się logujecie oraz numer telefonu, to google nie pozwoli Wam już nigdy skorzystać z Waszego konta.


Zanim przeszukałem internet w poszukiwaniu sposobów na odzyskanie dostępu do mojego konta google, to przetestowałem wszystkie możliwe sposoby odzyskiwania konta google. Niestety mój numer telefonu zmieniłem już dawno, ale zapomniałem podać w google ten nowy… Później zmieniłem komputer na nowy, a mój internet mobilny wymieniłem na światłowodowy. Teraz google nie rozpoznaje urządzeń, z których się loguję i blokuje mi dostęp do konta. Odpowiedzi, które znalazłem na forach i blogach internetowych, jasno mówią, że już na zawsze straciłem dostęp do moich zasobów.


Kiedyś można było napisać wiadomość do supportu. Teraz jedyną formą kontaktu z gigantem jest przesłanie swojej opinii. Ja swoją opinię wysłałem, wraz z różnymi dowodami na to, że konto należy do mnie i zapytaniem, czy mogę odzyskać do niego dostęp, ale nie wiem, czy doczekam się kiedyś odpowiedzi. Jeśli tak, to postaram się dopisać do artykułu, jak sprawa potoczyła się dalej.

Aktualizacja z 28.11.21
Minęło dwa miesiące. Niestety żadnej odpowiedzi w ten sposób nie dostałem. Pisałem też zapytania na forach społeczności Google i jedyną odpowiedzią jaką uzyskałem jest, że "Jedyną drogą odzyskiwania konta jest formularz na stronie odzyskiwania konta" oraz "Na dzisiaj nie ma innej opcji odzyskiwania. Nie ma możliwości kontaktu z "ludzką "pomocą Google bo takiej pomocy dla odzyskiwania darmowych kont nie ma".
Wniosek z tego jest taki, że jeśli znajdziecie się w podobnej sytuacji jak ja, to pozostaje odpuścić sobie próby odzyskania konta, przynajmniej do czasu, aż coś się kiedyś zmieni w polityce googla. Być może w przyszłości "pozwolą nam" odzyskać nasze utracone konta. 
Jeśli coś się kiedyś dowiem, to postaram się zaktualizować ten wpis :)  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz