Vider.info nie działa? (Uaktualnione 10.01.22)

Wiele osób trafia na mojego bloga, poszukując informacji dlaczego „Vider nie działa” oraz poszukując stron podobnych jak vider. W większości wypadków strona vider.info działa. Pozostaje zastanowić się, dlaczego akurat Wy nie możecie z niej skorzystać.

Przeglądarki internetowe.

Sprawdźcie różne przeglądarki internetowe. Jeśli nie działa Wam film w Operze, to sprawdźcie w Firefoxie, albo Chrome.Blokowanie reklam (AdBlock).

Część adbloków może zakłócać prawidłowe działanie witryny i utrudniać uruchomienie filmu, ale niektóre programy do blokowania reklam świetnie współpracują z viderem.

Aby sprawdzić, czy to nie wina wtyczki, powyłączajcie je na czas testów, albo na stałe dla tej witryny.Przeciążony serwer.

Możliwe, że z jakiegoś powodu użytkownicy „rzucili się” na oglądanie filmów i w tym momencie serwery są przeciążone. Spróbujcie obejrzeć film w innym terminie.Nie działa ten jeden konkretny film.

Może po prostu ten film został pousuwany z serwerów hostujących i nie da się go tutaj obejrzeć. Zanim zaczniecie zastanawiać się, dlaczego vider nie działa, to warto sprawdzić, czy da się obejrzeć jakieś inne ciekawe filmy na tym serwisie.Inny komputer.

Jeśli macie możliwość skorzystać z innego komputera, to sprawdźcie działanie vider.info na innym sprzęcie.Brak odpowiednich wtyczek.

Prawdopodobnie większość serwisów z najnowszymi filmami online wymaga do działania wtyczki „Adobe Flash Player” lub czegoś pokrewnego. Dużo rzadziej, ale wciąż spotyka się witryny, w których konieczne jest zainstalowanie Apletów Javy (Java Sun).

Sprawdźcie, czy posiadacie niezbędne wtyczki i doinstalujcie to co będzie niezbędne.Na tę chwilę to wszystko, co przychodzi mi do głowy. Możecie opisać swoje problemy z odtwarzaniem filmów w komentarzach. Jeśli będę miał pomysł na rozwiązanie problemu, to dam znać :)

----------------------------
Aktualizacja z 05.12.21

CAPTCHA
Zauważyłem, że strona vider czasem prosi o przepisanie kodu captcha. Jeśli go nie wypełnimy to przekierowuje nas na stronę z błędem 404. 
Przypuszczam, że u części z Was problem może polegać na  tym, że przeglądarka po prostu nie wyświetla Wam okienka z kodem do przepisania, a Wy nie wiecie o co chodzi… 
Jeśli podejrzewacie, że to właśnie ten problem Was dotyczy to musicie dojść do tego, co jest nie tak z konfiguracją Waszego komputera. Ja proponuję:
1. Odinstalować wszystkie zainstalowane wersje Javy i zainstalować najnowszą dostępną tutaj: https://www.oracle.com/java/technologies/downloads/ (tutaj oczywiście trzeba wybrać wersję odpowiednią dla swojego systemu)
2. Powyłączać wszystkie blokujące reklamy wtyczki w przeglądarce oraz inne, które mogą mieć wpływ na sytuację.
3. Zresetować ustawienia witryny, które znajdziecie poprzez kliknięcie kłódki znajdującej się na pasku adresu strony.
4. Powyłączać (zmienić ich ustawienia) programy mające za zadanie chronić Was przed zagrożeniami podczas przeszukiwania i przeglądania sieci. Takimi potrafiącymi napsocić programami są podobno np. VidsqaurE, McAfee WebAdvisor.
5. Przeskanować komputer aplikacjami, które usuwają szkodliwe programy typu spyware, adware, bloatware itd. Można to zrobić np. programem Spybot Search & Destroy.

Aktualizacja z 10.01.22

Jestem niemal pewien, że przyczyną problemu jest zabezpieczenie CAPTCHA. 
Może jak znajdę więcej czasu w przyszłości to napiszę własną instrukcję, ale w tej chwili przychodzi mi na myśl, byście spróbowali różnych technik omijania captchy. Przykładowe sposoby na to zostały opisane np. tutaj: https://jakdotech.com/jak-pominac-obrazy-google-recaptcha/  

82 komentarze:

 1. NieMogącaWejść29 listopada 2021 10:25

  Witam. Spróbowałam chyba wszystkiego co jest wspomniane w tekście, ale strona vider.info wciąż wyświetla 404 error. Co mogę jeszcze zrobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę na stronie głównej vider.info (tzn. dokładnie pod tym adresem, a nie stronie filmu) wcisnąć CTRL+R. Jeśli to nie pomoże to CTRL+F5. Proszę dać znać czy pomogło?

   Usuń
  2. Jeśli wspomniane powyżej nie pomoże to chętnie zobaczę zrzut ekranu z tym błędem. Może Pani go wysłać na adres: niezwykleporady.pl@gmail.com

   Usuń
 2. NieMogącaWejść6 grudnia 2021 09:03

  To niestety nic nie pomogło, więc spróbowałam na telefonie i działa. Póki co mnie to wystarczy. Dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uaktualniłem ostatnio wpis. Proszę spróbować metod, które napisałem odnośnie CAPTCHA :) Może one coś pomogą.

   Usuń
 3. Telefon z Androidem, laptop z win 10 i laptop z nowym win 11,probowalem zariwno z mojego wifi jak i internetu mobilego. Wszedzie :Error 404.Nigdzie nie pojawilo się capta...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brzmi nieprawdopodobnie :D Nie spotykam takich problemów u siebie.
   Proszę spróbować z innym filmem i najlepiej ze sztuczką by w google wpisać: site:vider.info spiderman i następnie przejść pod wybraną stronę. Może uda się tak to obejść :)

   Usuń
  2. Ja tez mam problem viber , otwiera mi się czyste okno i nic więcej nie ma ……. Dzięki

   Usuń
 4. Mnie udało sie zalogować i teraz mam komunikat
  VIDER.PL => ZMIANA ADRESU => VIDER.INFO

  ...............................

  KLIKNIJ ABY WEJŚĆ:

  KONTO UŻYTKOWNIKA: L

  https://vider.info/l
  i nic nie działa nawet wylogować się nie mogę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie wchodziłem na stronę vider.pl. Zawsze korzystałem z vider.info.
   Aby oglądać filmy, nie trzeba zakładać tam konta, ani się logować.
   Szkoda, że nie mam możliwości odtworzenia tej sytuacji.

   Usuń
 5. Vider działa jedynie kiedy używam danych mobilnych ale jak używam Wi-Fi już nie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może dostawca internetu albo router blokuje dostęp do tej strony. Można poszukać na necie hasła "vider [nazwa dostawcy internetu]" albo przejrzeć ustawienia routera.

   Usuń
  2. Miałem tak samo, pomogła aktualizacja oprogramowania rutera (TP-link)

   Usuń
  3. To może być to dlatego że jak jestem w jednym mieszkaniu - tam działa mi vider,info i wszystkie na nim filmy, korzystam z tego samego laptopa z win 10 na pokładzie (huawei d14) natomiast jak jadę do drugiego mieszkania - tam vider.info nie działa (ten sam laptop).

   Usuń
 6. U mn8e to samo error 404, capchy nie ma. Pani przez wifi, ani przez mobil, nie działa. Piszę o telefonie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ;-) W mojej głowie pojawiają się kolejne pomysły :D Nie mam w tej chwili niestety czasu na sprawdzanie wszystkiego i opisywanie na blogu, ale...
   Proszę spróbować przetestować różne sposoby na omijanie obrazów Captcha. Przykładowe sposoby można znaleźć tutaj:
   https://jakdotech.com/jak-pominac-obrazy-google-recaptcha/
   Proszę dać znać, czy się udało :)

   Usuń
 7. U mnoe ani przez mobil, ani przez wifi. Capchy tez nie ma error 404

  OdpowiedzUsuń
 8. Mi dziala jedynie przez polski VPN - mieszkam w irlandi.
  Anie na polskiej karcie ani na irlandzkiej nie dziala bez VPN z polski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że tu nie chodzi o "polski", tylko jakiś konkretny serwer VPN, który robi mało zapytań do vider.info. Z tego co kojarzę, to jest jakaś określona liczba (20?) zapytań... - jeśli serwer nie zrobi ich więcej w określonej jednostce czasu to vider nie powinien pokazać captchy. Tzn. to są moje ogólnożyciwe wnioski wyciągnięte z pracy z "internetem" :)
   Tak czy siak, użycie VPN faktycznie może być lekarstwem dla osób, u których captcha się w ogóle nie ładuje.

   Usuń
  2. Ja próbuję zainstalować aplikację VIDER na Galaxy S22 i jest komunikat że to jest na starsze wersje androida może ktoś mi pomóc?

   Usuń
  3. Do dzisiaj nie wiedziałem, że jest aplikacja vider na androida. Ostatnia aktualizacja tej apki była 6 kwi 2016, więc nawet nie ma co próbować ryzykować instalacji tego w jakikolwiek sposób. Miałbym też wątpliwości, czy apka na pewno była przygotowana przez twórców videra. Może być tak, że ktoś stworzył apkę do wykradania haseł. Takie przypadki w sklepie google play bywały. Można próbować zainstalować aplikację okrężną drogą, czyli pobrać z któregoś serwisu plik .apk i jego uruchomić na telefonie, ale jest to ryzykowne. Proponuję sobie to odpuścić.

   Usuń
 9. ciągle mam error 404, żadne Ctrl f5, ani Ctrl R nie pomagają co mam zrobić

  OdpowiedzUsuń
 10. ciągle mam error 404 nie mogę nic oglądać nawet po wpisaniu vider.info czy vider.pl nic nie działa tylko error adblock mam wyłączony

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę spróbować rozwiązać problem z CAPTCHA. Wskazówki są w tym artykule. Z tego co wiem, to u większości osób, właśnie CAPTCHA było problemem.

   Usuń
 11. Dzień dobry. Miałem problem podobny po wejściu na vider pojawiał się kod do przepisania, po wpisaniu i zatwierdzeniu pojawiał się znowu i znowu albo że witryna nie osiągalna.
  U mnie pomogła aktualizacja oprogramowania rutera (TP-link) i już działa.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za informację. Na pewno się komuś przyda :)

   Usuń
  2. u mnie też tak prawdopodobnie jest - jestem w jednym mieszkaniu (ruter tp - link) ten sam laptop z win 10 - vider.info pięknie działa - wszystkie filmy. Jadę do innego mieszkania - 55 km dalej - ten sam laptop - vider nie działa i ciągle prosi captcha o wpisania kodu - co się powtarza w nieskończoność

   Usuń
 12. Dzień Dobry, za każdym razem gdy próbuje kliknąć w strone vider, to mi się nic nie wyświetla na komputerze i na telefonie (strona jest kompletnie biała). Czy to jest kwestia ze jestem za granica?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretycznie można spróbować się przekonać czy to kwestia Państwa, w którym się przebywa. Trzeba byłoby skorzystać z usług VPN i wejść na Videra z innej lokalizacji.
   Częściej jednak będzie to raczej "wina" usługodawcy, bądź ciasteczek przeglądarki (moim zdaniem).
   Można sprawdzić czy sytuacja jest identyczna w różnych przeglądarkach.

   Usuń
 13. A ja mam problem bo nie mogę odtworzyć żadnego filmu ciągle wyskakuje mi error loading media

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby problem nie dotyczył Videra, to pomyślałbym, że to po prostu wina strony hostującej. Czyli źle utworzone linki, albo brak plików na serwerze.
   Jeśli chodzi o Videra, to można spróbować przeinstalować Flash Playera, albo spróbować zainstalować jakąś starszą jego wersję.
   Może być też tak, że akurat w danym momencie serwery są przeciążone, bądź w tej konkretnej chwili nie działają poprawnie usługi Videra.
   Może być tak, że jakieś wtyczki w przeglądarce, blokują działanie playera. W celu próby, można powyłączać je wszystkie.
   Czasem ponoć pomaga aktualizacja przeglądarki.
   Tyle mi w tej chwili przyszło do głowy.

   Usuń
 14. U mnie podobnie, w większości odcinków sarialu występuje "Error loading media: file could not be played"; niektóre odcinki tego samego użytkownika odtwarzają się normalnie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja jak chce wejść to wyświetla mi się białe tło i to wszystko. Nie wiem co się dzieje bo wczoraj o tej mniej więcej godzinie wszystko było ok. Ktoś coś na ten temat wie?

  OdpowiedzUsuń
 16. A co zrobić gdy wyskakuje database error , wystąpił błąd danych mimo że 1h wcześniej oglądałem normalnie sobie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poszukać innego źródła z filmem, albo poczekać aż sami rozwiążą problem. Problem pojawił się po stronie serwera.

   Usuń
 17. Witam, zapytam krótko nie powinno się przepisywać tych obrazków, tak... A jeżeli to robiłam to co się działo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie. Kiedy pojawiają się obrazki (CAPTCHA), to trzeba je przepisać. Problem mają CI, którym się one nie pojawiają.
   CAPTCHA jest skutecznym i wkurzającym sposobem wali z botami. Przepisywanie tych haseł z obrazków, chyba zawsze jest bezpieczne. Tzn. sam fakt przepisywania jako formy weryfikacji.

   Usuń
 18. Witam, mam problem. Przepisuję ten kod co trzeba wpisać i nic. Po wpisaniu ciągle się pojawia żebym znowu wpisał itd. Nawet na stronie startowej. Jaka może być tego przyczyna? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że przeglądarka wczytuje obrazki z cache przeglądarki zamiast z serwera google. Gdyby tak było to wyczyściłbym ciasteczka w przeglądarce.
   Nie pamiętam jak wygląda captcha na viderze, ale jeśli jest możliwość odsłuchania captchy to sprawdziłbym czy pokrywa się z tym co widzimy.

   Usuń
 19. Przed napisaniem tego komentarza próbowałem sam rozwiązać ten problem ale niestety nie wiem o co może tu chodzić. Vider zawsze działał mi bez problemu ale kilka dni temu większość filmów zniknęło. Chciałem obejrzeć star wars rebelianci ale foldery są puste. Czy mógłbyś mi jakoś pomóc ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę :)
   U mnie działa ;)
   https://vizjer.pl/serial-online/1611/star-wars-rebelianci-star-wars-rebels

   Usuń
  2. Co to za dziwny link ? Jakiś wirus?

   Usuń
  3. Nie ma w tym linku zupełnie niczego dziwnego. Odesłałem Was po prostu do innego serwisu. Widzę, że zrobiłem to w niejasny sposób :)
   Na Viderze, chyba faktycznie usunęli zawartość katalogów. Sprawdzałem przed chwilą i cały czas nie ma w nich plików. Link do Videra: https://vider.info/dir/+dsse55m

   Usuń
  4. Na viderze teraz dużo znika materiałów

   Usuń
  5. Na szczęście są alternatywy dla Videra. Ja teraz najczęściej zaglądam na Vizjera :)

   Usuń
 20. Vider to debilowata strona robią z ludzi świnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli możesz i chcesz, to przybliż proszę co masz na myśli. Postaraj się tylko ubrać to w ładniejsze słowa, proszę :)

   Usuń
 21. Coś nie dziala vider pisze:VIDER.PL => ZMIANA ADRESU => VIDER.INFO. albo KLIKNIJ ABY WEJŚĆ:

  KONTO UŻYTKOWNIKA: L
  Jakby nie wiem co sie dzieje

  OdpowiedzUsuń
 22. Już od dawna mamy VIDER.INFO, a nie Vider.pl :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Witam. Caly czas oglądałam na telefonie i było w porządku. A teraz nie ważne w co wejdę ( serial , film) pokazuje się w lewym dolnym rogu białą ikonka trójkąta z wykrzyknikiem . Jakieś pomysły?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sądzę, że chodzi cały czas o walidację, czy jesteś człowiekiem... Sprawdziłem, u mnie nic się nie pojawiło. Mam super pomysł :D Przestać oglądać na telefonie, bo szkoda wzroku :D
   Innych pomysłów nie mam, ale też tak bardzo nie lubię telefonów, że nie będę próbował odtworzyć tej sytuacji u siebie :P

   Usuń
 24. Jakis czas temu moglem wchodzic na vider przez vpn ale teraz probuje z roznych ip i wydaje sie ze wszystkie sa poblokowane. google indexuje videra ale z poziomu przegladarki chrome bez blokerow strona daje error 404. o co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
 25. U mnie cały czas jest ok.
  Przy błędzie 404 zazwyczaj pomaga czyszczenie ciasteczek. Zwykle jest jedna z dwóch przyczyn. Albo nie ma na serwerze strony/pliku do którego się odwołujemy, albo to na naszym komputerze jest coś skopane :P

  OdpowiedzUsuń
 26. Może nie do końca na temat, ale aż do 12 grudnia oglądałam na viderze Gotowe na wszystko, a już następnego dnia strona nie odpowiada, jest po prostu puste okno, i na komputerze i na telefonie. Czy ktoś wie, czy mogę gdzieś indziej obejrzeć ten serial?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam zapoznać się z listą stron, które przygotowałem już dość dawno temu:
   https://www.niezwykleporady.pl/2021/04/gdzie-za-darmo-ogladac-najnowsze-filmy.html
   A ten serial jest np. tutaj:
   https://vizjer.pl/serial-online/976/gotowe-na-wszystko-desperate-housewives

   Usuń
 27. Bardzo dziękuję za porady. Pomogło -
  "3. Zresetować ustawienia witryny, które znajdziecie poprzez kliknięcie kłódki znajdującej się na pasku adresu strony."

  OdpowiedzUsuń
 28. Wczoraj normalnie działało, a dzisiaj kręci się kółko w nieskończoność:(

  OdpowiedzUsuń
 29. Cześć do tej pory vider działał bez zarzutu natomiast od 2 dni nie mogę nic obejrzeć, za każdym razem jak chcesz już coś obejrzeć to wyskakuje mi Error loading media: Unknown decode error, czym może to być spowodowane? Miałem jeden raz gdy kilka razy resetowałem stronę i nagle załapało później próbowałem ponownie ale już nic.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powodów może być wiele... Od usuniętego z serwisu pliku z filmem, poprzez ciasteczka lub nawet wtyczki w przeglądarce. Możesz spróbować skorzystać z opisywanych już tutaj wcześniej rozwiązań. Może coś pomoże.

   Usuń
 30. Witam serdecznie,u mnie już od bardzo długiego czasu nie działa vider.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam :) U mnie działa, a to znaczy, że musisz poszukać przyczyny na własnym komputerze (środowisku).

   Usuń
 31. jestem obecnie w holandii ,do wczoraj działało wszystko ok,internet z wifi.od dzis 404 ale jak przełączę laptopa na internet z telefonu polski w roamingu ,strona śmiga,w czym problem???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam pojęcia. Być może dostawca tamtego internetu założył blokadę na IP videra...

   Usuń
 32. mi tez przestal dzialac w holandi

  OdpowiedzUsuń
 33. Witam. Strona Vider.info działa mi tylko przez Polską sieć Orange na telefonie. Natomiast jakiekolwiek niemiecke WiFi czy telefon z niemiecką kartą zarówno w Polsce jak i w Niemczech nie ładuje strony.

  OdpowiedzUsuń
 34. Pomocy. mam szarą stronę na której jest napisane "HTTP ERROR 404"

  OdpowiedzUsuń
 35. Pomocy, jestem w Belgii i vider jakiś czas temu przestał mi działać i na ios i na kompie MSI z windows. Wyświetla szarą stronę z napisem "HTTP ERROR 404"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogę pomóc jedynie tyle, ile w poprzednich komentarzach dotyczących błędu 404. Proszę sugerować się tamtymi wskazówkami.

   Usuń
 36. Nie wiem, o co chodzi z vizjerem, ale tam przeciez nie da sie nic obejrzec. Każą nabyć konto premieum. A dziś vider ma bląd bazy danych na każdym źrodle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z Viderem faktycznie dzisiaj jest jakiś problem. Co do Vizjera, to musisz coś źle robić. Wchodzisz i oglądasz. Nie musisz ani zakładać konta, ani tym bardziej nic wykupywać. Sprawdziłem nawet przed chwilą.

   Usuń
 37. mi też nie działa od dwóch tygodni. probowałem na różne sposoby, na róznych komputerach, telefonach i nic

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdziłem i wszystko działa. To znaczy, że masz jakiś lokalny problem.

   Usuń
 38. Za żadne skarby świata nie chce mi zadziałać strona. Podane rady nie działają, ale przebywam za granicą - może w tym jest problem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie wiem, w czym możesz mieć problem. U mnie wszystko działa. Nawet teraz sprawdzałem. Ostatnio co oglądałem : https://vider.info/vid/+fx5v58c . U mnie normalnie się odtwarza :)

   Usuń
 39. Żeby odtworzyć film na vider.info trzeba się zarejestrować. Ponoć za darmo więc dlaczego pojawia się prośba o wpisanie Nr karty debetowej??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo wpadasz w "pułapki" i dajesz się nabierać. Wchodzisz w jakieś niepotrzebne reklamy. Polecam przeczytać mój artykuł o tym "Gdzie oglądać filmy". Tam poruszyłem temat, który Ciebie w tej chwili dotyczy. Polecam przeczytać: https://www.niezwykleporady.pl/2021/04/gdzie-za-darmo-ogladac-najnowsze-filmy.html

   Usuń
 40. Po wejściu na stronę vider info wyskakuje do wpisania kod z obrazka, po wpisaniu to samo wyskakuje tylko z nowym kodem do wpisania i tak w koło. Jest błąd 404. Próbowałam ta telefonie z najnowszym oprogramowaniem jak i na komputerze z windows 11 i też nie działa. Oglądałam filmy i seriale bez konta teraz nie da się. Co robić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie w miarę normalnie działa captcha. Czasem muszę wpisać kilka razy. Cały czas da się oglądać na viderze bez konta. Jedyne co się ostatnio zmieniło, to że mają nowe algorytmy wyłapujące adblocki i o ile twórcy adblocków nie znajdą nowego sposobu na to, to trzeba wyłącząć oprogramowanie blokujące reklamy.

   Usuń
 41. U mnie ten sam problem z ciągłym captcha. Przeglądarka czy urządzenie bez znaczenia ale zauważyłam że jest kwestia dostawcy. Wystarczyło przełączyć na plusa i magicznie działało. Teraz niestety mam już tylko Playa i nie chce zaskoczyć ... jest na to sposób czy trzeba dzwonić na infolinię czy zapomnieć o viderze? Na vizjer nie znalazłam mojego serialu 😔

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poczytaj w google "dostawca internetu blokuje". Wstępnie myślę, że skorzystanie z VPN może pomóc. Sam raczej nie miałem takiej sytuacji.

   Usuń