Vider.info nie działa? (Uaktualnione 10.01.22)

Wiele osób trafia na mojego bloga, poszukując informacji dlaczego „Vider nie działa” oraz poszukując stron podobnych jak vider. W większości wypadków strona vider.info działa. Pozostaje zastanowić się, dlaczego akurat Wy nie możecie z niej skorzystać.

Przeglądarki internetowe.

Sprawdźcie różne przeglądarki internetowe. Jeśli nie działa Wam film w Operze, to sprawdźcie w Firefoxie, albo Chrome.Blokowanie reklam (AdBlock).

Część adbloków może zakłócać prawidłowe działanie witryny i utrudniać uruchomienie filmu, ale niektóre programy do blokowania reklam świetnie współpracują z viderem.

Aby sprawdzić, czy to nie wina wtyczki, powyłączajcie je na czas testów, albo na stałe dla tej witryny.Przeciążony serwer.

Możliwe, że z jakiegoś powodu użytkownicy „rzucili się” na oglądanie filmów i w tym momencie serwery są przeciążone. Spróbujcie obejrzeć film w innym terminie.Nie działa ten jeden konkretny film.

Może po prostu ten film został pousuwany z serwerów hostujących i nie da się go tutaj obejrzeć. Zanim zaczniecie zastanawiać się, dlaczego vider nie działa, to warto sprawdzić, czy da się obejrzeć jakieś inne ciekawe filmy na tym serwisie.Inny komputer.

Jeśli macie możliwość skorzystać z innego komputera, to sprawdźcie działanie vider.info na innym sprzęcie.Brak odpowiednich wtyczek.

Prawdopodobnie większość serwisów z najnowszymi filmami online wymaga do działania wtyczki „Adobe Flash Player” lub czegoś pokrewnego. Dużo rzadziej, ale wciąż spotyka się witryny, w których konieczne jest zainstalowanie Apletów Javy (Java Sun).

Sprawdźcie, czy posiadacie niezbędne wtyczki i doinstalujcie to co będzie niezbędne.Na tę chwilę to wszystko, co przychodzi mi do głowy. Możecie opisać swoje problemy z odtwarzaniem filmów w komentarzach. Jeśli będę miał pomysł na rozwiązanie problemu, to dam znać :)

----------------------------
Aktualizacja z 05.12.21

CAPTCHA
Zauważyłem, że strona vider czasem prosi o przepisanie kodu captcha. Jeśli go nie wypełnimy to przekierowuje nas na stronę z błędem 404. 
Przypuszczam, że u części z Was problem może polegać na  tym, że przeglądarka po prostu nie wyświetla Wam okienka z kodem do przepisania, a Wy nie wiecie o co chodzi… 
Jeśli podejrzewacie, że to właśnie ten problem Was dotyczy to musicie dojść do tego, co jest nie tak z konfiguracją Waszego komputera. Ja proponuję:
1. Odinstalować wszystkie zainstalowane wersje Javy i zainstalować najnowszą dostępną tutaj: https://www.oracle.com/java/technologies/downloads/ (tutaj oczywiście trzeba wybrać wersję odpowiednią dla swojego systemu)
2. Powyłączać wszystkie blokujące reklamy wtyczki w przeglądarce oraz inne, które mogą mieć wpływ na sytuację.
3. Zresetować ustawienia witryny, które znajdziecie poprzez kliknięcie kłódki znajdującej się na pasku adresu strony.
4. Powyłączać (zmienić ich ustawienia) programy mające za zadanie chronić Was przed zagrożeniami podczas przeszukiwania i przeglądania sieci. Takimi potrafiącymi napsocić programami są podobno np. VidsqaurE, McAfee WebAdvisor.
5. Przeskanować komputer aplikacjami, które usuwają szkodliwe programy typu spyware, adware, bloatware itd. Można to zrobić np. programem Spybot Search & Destroy.

Aktualizacja z 10.01.22

Jestem niemal pewien, że przyczyną problemu jest zabezpieczenie CAPTCHA. 
Może jak znajdę więcej czasu w przyszłości to napiszę własną instrukcję, ale w tej chwili przychodzi mi na myśl, byście spróbowali różnych technik omijania captchy. Przykładowe sposoby na to zostały opisane np. tutaj: https://jakdotech.com/jak-pominac-obrazy-google-recaptcha/  

34 komentarze:

 1. NieMogącaWejść29 listopada 2021 10:25

  Witam. Spróbowałam chyba wszystkiego co jest wspomniane w tekście, ale strona vider.info wciąż wyświetla 404 error. Co mogę jeszcze zrobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę na stronie głównej vider.info (tzn. dokładnie pod tym adresem, a nie stronie filmu) wcisnąć CTRL+R. Jeśli to nie pomoże to CTRL+F5. Proszę dać znać czy pomogło?

   Usuń
  2. Jeśli wspomniane powyżej nie pomoże to chętnie zobaczę zrzut ekranu z tym błędem. Może Pani go wysłać na adres: niezwykleporady.pl@gmail.com

   Usuń
 2. NieMogącaWejść6 grudnia 2021 09:03

  To niestety nic nie pomogło, więc spróbowałam na telefonie i działa. Póki co mnie to wystarczy. Dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uaktualniłem ostatnio wpis. Proszę spróbować metod, które napisałem odnośnie CAPTCHA :) Może one coś pomogą.

   Usuń
 3. Telefon z Androidem, laptop z win 10 i laptop z nowym win 11,probowalem zariwno z mojego wifi jak i internetu mobilego. Wszedzie :Error 404.Nigdzie nie pojawilo się capta...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brzmi nieprawdopodobnie :D Nie spotykam takich problemów u siebie.
   Proszę spróbować z innym filmem i najlepiej ze sztuczką by w google wpisać: site:vider.info spiderman i następnie przejść pod wybraną stronę. Może uda się tak to obejść :)

   Usuń
 4. Mnie udało sie zalogować i teraz mam komunikat
  VIDER.PL => ZMIANA ADRESU => VIDER.INFO

  ...............................

  KLIKNIJ ABY WEJŚĆ:

  KONTO UŻYTKOWNIKA: L

  https://vider.info/l
  i nic nie działa nawet wylogować się nie mogę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie wchodziłem na stronę vider.pl. Zawsze korzystałem z vider.info.
   Aby oglądać filmy, nie trzeba zakładać tam konta, ani się logować.
   Szkoda, że nie mam możliwości odtworzenia tej sytuacji.

   Usuń
 5. Vider działa jedynie kiedy używam danych mobilnych ale jak używam Wi-Fi już nie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może dostawca internetu albo router blokuje dostęp do tej strony. Można poszukać na necie hasła "vider [nazwa dostawcy internetu]" albo przejrzeć ustawienia routera.

   Usuń
  2. Miałem tak samo, pomogła aktualizacja oprogramowania rutera (TP-link)

   Usuń
  3. To może być to dlatego że jak jestem w jednym mieszkaniu - tam działa mi vider,info i wszystkie na nim filmy, korzystam z tego samego laptopa z win 10 na pokładzie (huawei d14) natomiast jak jadę do drugiego mieszkania - tam vider.info nie działa (ten sam laptop).

   Usuń
 6. U mn8e to samo error 404, capchy nie ma. Pani przez wifi, ani przez mobil, nie działa. Piszę o telefonie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ;-) W mojej głowie pojawiają się kolejne pomysły :D Nie mam w tej chwili niestety czasu na sprawdzanie wszystkiego i opisywanie na blogu, ale...
   Proszę spróbować przetestować różne sposoby na omijanie obrazów Captcha. Przykładowe sposoby można znaleźć tutaj:
   https://jakdotech.com/jak-pominac-obrazy-google-recaptcha/
   Proszę dać znać, czy się udało :)

   Usuń
 7. U mnoe ani przez mobil, ani przez wifi. Capchy tez nie ma error 404

  OdpowiedzUsuń
 8. Mi dziala jedynie przez polski VPN - mieszkam w irlandi.
  Anie na polskiej karcie ani na irlandzkiej nie dziala bez VPN z polski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że tu nie chodzi o "polski", tylko jakiś konkretny serwer VPN, który robi mało zapytań do vider.info. Z tego co kojarzę, to jest jakaś określona liczba (20?) zapytań... - jeśli serwer nie zrobi ich więcej w określonej jednostce czasu to vider nie powinien pokazać captchy. Tzn. to są moje ogólnożyciwe wnioski wyciągnięte z pracy z "internetem" :)
   Tak czy siak, użycie VPN faktycznie może być lekarstwem dla osób, u których captcha się w ogóle nie ładuje.

   Usuń
 9. ciągle mam error 404, żadne Ctrl f5, ani Ctrl R nie pomagają co mam zrobić

  OdpowiedzUsuń
 10. ciągle mam error 404 nie mogę nic oglądać nawet po wpisaniu vider.info czy vider.pl nic nie działa tylko error adblock mam wyłączony

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę spróbować rozwiązać problem z CAPTCHA. Wskazówki są w tym artykule. Z tego co wiem, to u większości osób, właśnie CAPTCHA było problemem.

   Usuń
 11. Dzień dobry. Miałem problem podobny po wejściu na vider pojawiał się kod do przepisania, po wpisaniu i zatwierdzeniu pojawiał się znowu i znowu albo że witryna nie osiągalna.
  U mnie pomogła aktualizacja oprogramowania rutera (TP-link) i już działa.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za informację. Na pewno się komuś przyda :)

   Usuń
  2. u mnie też tak prawdopodobnie jest - jestem w jednym mieszkaniu (ruter tp - link) ten sam laptop z win 10 - vider.info pięknie działa - wszystkie filmy. Jadę do innego mieszkania - 55 km dalej - ten sam laptop - vider nie działa i ciągle prosi captcha o wpisania kodu - co się powtarza w nieskończoność

   Usuń
 12. Dzień Dobry, za każdym razem gdy próbuje kliknąć w strone vider, to mi się nic nie wyświetla na komputerze i na telefonie (strona jest kompletnie biała). Czy to jest kwestia ze jestem za granica?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretycznie można spróbować się przekonać czy to kwestia Państwa, w którym się przebywa. Trzeba byłoby skorzystać z usług VPN i wejść na Videra z innej lokalizacji.
   Częściej jednak będzie to raczej "wina" usługodawcy, bądź ciasteczek przeglądarki (moim zdaniem).
   Można sprawdzić czy sytuacja jest identyczna w różnych przeglądarkach.

   Usuń
 13. A ja mam problem bo nie mogę odtworzyć żadnego filmu ciągle wyskakuje mi error loading media

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby problem nie dotyczył Videra, to pomyślałbym, że to po prostu wina strony hostującej. Czyli źle utworzone linki, albo brak plików na serwerze.
   Jeśli chodzi o Videra, to można spróbować przeinstalować Flash Playera, albo spróbować zainstalować jakąś starszą jego wersję.
   Może być też tak, że akurat w danym momencie serwery są przeciążone, bądź w tej konkretnej chwili nie działają poprawnie usługi Videra.
   Może być tak, że jakieś wtyczki w przeglądarce, blokują działanie playera. W celu próby, można powyłączać je wszystkie.
   Czasem ponoć pomaga aktualizacja przeglądarki.
   Tyle mi w tej chwili przyszło do głowy.

   Usuń
 14. U mnie podobnie, w większości odcinków sarialu występuje "Error loading media: file could not be played"; niektóre odcinki tego samego użytkownika odtwarzają się normalnie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja jak chce wejść to wyświetla mi się białe tło i to wszystko. Nie wiem co się dzieje bo wczoraj o tej mniej więcej godzinie wszystko było ok. Ktoś coś na ten temat wie?

  OdpowiedzUsuń
 16. A co zrobić gdy wyskakuje database error , wystąpił błąd danych mimo że 1h wcześniej oglądałem normalnie sobie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poszukać innego źródła z filmem, albo poczekać aż sami rozwiążą problem. Problem pojawił się po stronie serwera.

   Usuń
 17. Witam, zapytam krótko nie powinno się przepisywać tych obrazków, tak... A jeżeli to robiłam to co się działo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie. Kiedy pojawiają się obrazki (CAPTCHA), to trzeba je przepisać. Problem mają CI, którym się one nie pojawiają.
   CAPTCHA jest skutecznym i wkurzającym sposobem wali z botami. Przepisywanie tych haseł z obrazków, chyba zawsze jest bezpieczne. Tzn. sam fakt przepisywania jako formy weryfikacji.

   Usuń