Czy Covid-19 wywołany koronawirusem SARS-COV-2 jest chorobą zakaźną?

Wśród znacznej grupy, zdających sobie sprawę z fałszywej pandemii ludzi, panuje błędne przekonanie, że Covid-19 nie jest chorobą zakaźną i nigdy nie został wpisany na listę chorób zakaźnych. Ostatnio przedstawiłem dowody na to, że Koronawirus SARS-COV-2 został wyizolowany, a dzisiaj udowodnię, że Covid-19 od początku traktowany jest jako choroba zakaźna.


Sztandar zdjęcie utworzone przez tawatchai07 - pl.freepik.com


Skąd się wzięło przekonanie, że Covid-19 nie jest chorobą zakaźną i nie ma jej na liście chorób zakaźnych?


Przede wszystkim stąd, że do dziś, niektóre strony, które powinny być źródłem wiarygodnych informacji, nie były aktualizowane od kilku lat. Część witryn z pierwszych pozycji wyszukiwania przedstawia listy chorób zakaźnych jeszcze z 2018r. Oczywistym powinno być, że jeśli opieramy się na źródłach jeszcze sprzed PLANdemii, to nie znajdziemy w nich choroby COVID-19. Osobiście uważam, że do tej dezinformacji przyczyniły się wszystkie serwisy, które nie zaktualizowały swoich stron. Bardzo niezrozumiałym jest fakt, że Sanepid, który już kilkukrotnie tłumaczył się z tej sytuacji i wyjaśniał, że podstawą, w kontekście uznania COVID-19 za chorobę zakaźną nie jest ich witryna, a rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 27 lutego 2020 r., do dziś nie zaktualizował informacji.


Dowody na to, że Covid-19 jest chorobą zakaźną:


Ministerstwo zdrowia już 27 lutego 2020 wydało rozporządzenie w sprawie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w którym to:
"§ 1. Ogłasza się, że zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 zostało objęte przepisami o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi."


Odpowiedź Ministerstwa zdrowia do Pani Zofii Małas, Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 21 kwietnia 2020 zawiera informację, że "zgodnie z obowiązującymi

przepisami Covid 19 jest chorobą zakaźną".


Covid-19 znajduje się na liście chorób zakaźnych podlegających obowiązkowej hospitalizacji w rozporządzeniu ministra zdrowia "z dnia 6 kwietnia 2020 r w sprawie chorób zakaźnych powodujących powstanie obowiązku hospitalizacji, izolacji lub izolacji w warunkach domowych oraz obowiązku kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego".


Popularna encyklopedia sieciowa Wikipedia podaje Covid-19 na "Liście chorób zakaźnych według przynależności systematycznej".


Zakład Epidemiologii Chorób Zakaźnych i Nadzoru NIZP-PZH od początku w swoich sprawozdaniach przedstawia Covid-19 jako chorobę zakaźną. Tutaj bardzo wczesny dokument "Zachorowania na wybrane choroby zakaźne w Polsce od 1 stycznia do 15 kwietnia 2020 r.

oraz w porównywalnym okresie 2019 r".


Wydawca czasopism i książek medycznych Termedia już 09.03.2020 informował, że "Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 objęto przepisami o zapobieganiu i zwalczaniu chorób zakaźnych - wynika z rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wykazu chorób powodujących powstanie obowiązku hospitalizacji."


Aktualnych aktów prawnych możecie szukać w Internetowym Systemie Aktów Prawnych.


Jeśli spodobał Ci się artykuł i masz ochotę docenić moją pracę, możesz "rzucić mi piątaka", klikając przycisk "Postaw kawę" poniżej:

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Każda kwota ma znaczenie ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz