Jak dołączyć swoją stroną / fanpage do grupy na Facebooku?

    Wbrew pozorom, ta wydawałoby się prosta czynność, potrafi przyprawić o ból głowy i wyjąć wiele godzin z życia... które stracimy na poszukiwania jednego skutecznego sposobu. Dziś pokażę Wam najskuteczniejszy sposób, jaki znalazłem, dzięki któremu dołączymy naszym fanpage do wszystkich grup, których ustawienia na to pozwalają.


Boże Narodzenie plik wektorowy utworzone przez ibrandify - pl.freepik.com


W tym celu:

1. Przejdź na swoją stronę, wchodząc w interakcję jako Twoja strona.

2. Przejdź w zakładkę "Grupy". Jeśli jej nie masz, to możesz ją dodać w "Ustawienia"->"Szablony i karty". Po włączeniu tej zakładki odśwież stronę i zacznij od początku.

Zakładkę "Grupy" możesz znaleźć tutaj:3. Następnie utwórz jakąkolwiek grupę, z dowolną nazwą.

4. Teraz przejdź do nowoutworzonej grupy.

5. Dodaj nowy post z linkiem do strony głównej grypy, którą chcesz dodać.

6. Teraz wystarczy, że najedziesz na napis "grupę" i w okienku, które Ci się pojawi klikniesz "Dołącz do grupy".Jeśli ustawienia grupy pozwalają na dołączenie do niej własną stroną, to w ten sposób powinno na pewno się udać. Jeśli ustawienia na to nie pozwalają, to przycisk "Dołącz do grupy" będzie nieaktywny.

Czasem z jakiegoś powodu (jeszcze nie jestem pewien jakiego) nie da się dołączyć do grupy, którąś z naszych stron. Wyskakuje nam okienko wyboru "Wybierz, jak dołączyć do grupy", w którym mamy wszystko, czego nie chcemy :D

Zdarza się też, że czasem podczas próby dołączenia do grupy, wyskakuje kiepsko obsłużony błąd, który w zasadzie nic nie mówi.


Jeśli spodobał Ci się artykuł i masz ochotę docenić moją pracę, możesz "rzucić mi piątaka", klikając przycisk "Postaw kawę" poniżej:

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Każda kwota ma znaczenie ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz