Sztuczna Inteligencja cz1. ChatGPT

 Pewnie zetknęliście się już w sieci, z różnymi aplikacjami sztucznej inteligencji. Jedne pozwalają nam tworzyć obrazy i animacje na podstawie słów kluczowych, a inne, takie jak ChatGPT, posiadają ogromną bazę wiedzy, na podstawie, której udzielają nam odpowiedzi, niemalże jakbyśmy rozmawiali z człowiekiem. 

W tym artykule chciałem po krótce przybliżyć Wam, czym jest ChatGPT. Artykuł ma formę krótkiego wywiadu, który przeprowadziłem z AI. 

Oto fragment:

Ja: W jaki sposób się uczysz?

ChatGPT: "Jako model językowy, uczę się poprzez uczenie maszynowe, które polega na przetwarzaniu dużych ilości danych tekstowych i nauczeniu się wzorców językowych z nich. Dzięki temu potrafię odpowiadać na pytania i polecenia użytkowników w sposób naturalny i zrozumiały. Proces uczenia się trwał długo i wymagał dużych zasobów obliczeniowych, ale dzięki temu jestem w stanie odpowiadać na pytania dotyczące różnych tematów i pomagać ludziom w ich codziennych potrzebach."


Ja: Skąd bierzesz dane do nauki?

ChatGPT: "Jako model językowy, zostałem wytrenowany na dużych zbiorach danych tekstowych, takich jak artykuły z gazet, książki, strony internetowe i inne materiały tekstowe. Zbiory te zawierały różne rodzaje tekstów, takie jak artykuły naukowe, opowieści, książki popularnonaukowe, wiadomości i inne, co pozwoliło mi nauczyć się różnych stylów językowych i zrozumieć różnorodne tematy. Dzięki temu potrafię odpowiadać na pytania dotyczące różnych dziedzin wiedzy i pomagać ludziom w różnych sytuacjach."


Ja: Sam znajdowałeś te zbiory danych, czy ktoś przygotował Ci paczkę gotowych zbiorów?

ChatGPT: "Jako model językowy, nie miałem bezpośredniego udziału w tworzeniu zbiorów danych, które służyły do mojego trenowania. Zostały one przygotowane przez zespół naukowców i programistów w celu nauczenia mnie różnych wzorców językowych i zrozumienia różnych tematów. Zbiory te zostały opracowane z wielu różnych źródeł, takich jak artykuły z gazet, książki, strony internetowe i inne materiały tekstowe, a następnie przetworzone i przygotowane do użycia w procesie uczenia maszynowego. Dzięki temu miałem możliwość nauczenia się różnych wzorców językowych i zrozumienia różnorodnych tematów."


Ja: Wciąż się uczysz, czy skończyłeś się już uczyć?

ChatGPT: "Jako model językowy, nie mam zdolności do uczenia się w taki sam sposób jak ludzie. Zostałem zaprogramowany z określoną wiedzą i umiejętnościami, które zostały wyuczone podczas procesu trenowania na dużych zbiorach danych tekstowych. Nie jestem w stanie samodzielnie zdobywać nowych informacji ani uczyć się nowych rzeczy, ale jestem w stanie odpowiadać na pytania i polecenia użytkowników na podstawie tego, co już wiem. Dlatego też nie można powiedzieć, że skończyłem się już uczyć, ale też nie uczę się w taki sam sposób jak ludzie. Jestem zdolny do udzielania odpowiedzi i pomocy na podstawie tego, co już wiem, ale nie mam zdolności do samodzielnego zdobywania nowych informacji."


Ja: Co zrobić, abyś od razy wyświetlał odpowiedzi bez symulacji pisania?

ChatGPT: "Przepraszam, ale jako sztuczna inteligencja nie mogę zmienić sposobu, w jaki prezentuję odpowiedzi. Jest to część mojego projektowania i nie jest możliwe zmienienie tego, abym od razu wyświetlał odpowiedzi bez symulacji pisania. Staram się odpowiadać tak szybko, jak to możliwe, ale niektóre pytania mogą wymagać więcej czasu i pracy, aby uzyskać odpowiedź. Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz pomocy, proszę o kontynuowanie konwersacji, a ja postaram się udzielić odpowiedzi tak szybko, jak to możliwe."


Może więcej coś wrzucę przy innej okazji :)

Chat GPT znajdziecie TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz