Windows 10 nie uruchamia się po nieudanej aktualizacji.

    Aktualizowaliście swojego windowsa i coś poszło nie tak. Zabrakło miejsca na dysku, padła bateria w najgorszym momencie, albo posypał się internet. System się nie uruchamia. Nie da się wejść żadną metodą w tryb awaryjny. Żadna z udostępnionych przez Microsoft opcji naprawy nie działa...

Obraz Gerd Altmann z Pixabay 

Dla kogo jest ten artykuł?

    Dla osób, które przetestowały wszystkie podstawowe, dostępne od ręki metody naprawy. Jeśli nie da się przywrócić ostatniej dobrej znanej konfiguracji, jeśli nie były tworzone nigdy punkty przywracania, jeśli nie można przywrócić systemu z partycji ratunkowej, gdyż brakuje miejsca, to może to być artykuł właśnie dla tych osób. Jeśli nie macie możliwości uruchomić systemu w trybie awaryjnym, a uruchamianie narzędzia Kontroler Plików Systemowych SFC nic nie dało, to mam nadzieję, że pomoże Wam sposób, który ja stosuję :)

Jak przywrócić system do działania?

    Musicie dostać się do wiersza poleceń (CMD). Możecie to zrobić np. poprzez zaawansowane opcje uruchamiania dostępne, kiedy będziecie naciskać klawisz F8 przed uruchomieniem systemu Windows. System, który nie chce się uruchomić, często sam przechodzi do tych opcji. Jeśli z jakiegoś powodu nie da się dostać z tego miejsca, to można ustawić bootowanie z płyty CD albo pendrive z instalką systemu. Kiedy załaduje się pierwsze okienko, to nic nie wybieracie, tylko wciskacie klawisze: SHIFT + F10. Powinien się wtedy otworzyć CMD.

    Następnie po prostu wpisujecie polecenie: "dism.exe /image:C: /cleanup-image /revertpendingactions", a system zacznie wycofywać zmiany, które wprowadziła nieudana aktualizacja systemu windows 10. Powyższe polecenie powinno zadziałać tak samo jak: "DISM /Image:C:\ /Cleanup-image /RevertPendingActions".

    Kiedy operacja dobiegnie końca, to wystarczy uruchomić komputer od nowa.

    Mam nadzieję, że u większości z Was takie rozwiązanie wystarczy :) Jeśli nie, to pozostanie (moim zdaniem) spróbować skorzystać z jakiegoś bootowalnego programu do naprawy windows, albo trzeba będzie przeinstalować system na nowo, co będzie wiązało się z utratą danych z partycji systemowej.

Jeśli spodobał Ci się artykuł i masz ochotę docenić moją pracę, możesz "rzucić mi piątaka", klikając przycisk "Postaw kawę" poniżej:

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Każda kwota ma znaczenie ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz